پديده شارژ شدن بدن اشخاص از مدتها قبل شناخته شده است و بيشتر در مواردي اتفاق مي افتد که شخص داراي کفشهاي با کف عايق (مانند لاستيک يا کرپ) باشد. در اثر حرکت روي زمين يا ساييده شدن لباسکار بر روي يکديگر و يا اصطکاک لباسکار يا زيرپوش با بدن شخص و همچنين در اثر پديده القاء، بدن شخص داراي بار الکتريسيته ساکن مي شود و گرد و غبار توسط بدن و لباسکار پوشیده شده افراد جذب گردیده و هرگاه که با دستگیره یا بدنه فلزی تماس گرفته شود تخلیه بار الکتریکی انجام میشود و گرد و غبار جذب شده در سالن اتاقهای تمیز و ....پراکنده میشود و محیط را آلوده میسازد. چنانچه تخليه بار الکتريکي تجمع يافته بر روي اشخاص در محيطي انجام گيرد که داراي اتمسفري با گازهاي قابل اشتعال و انفجار باشد، مي تواند بسيار خطرناک بوده و به آتش سوزي و انفجار بيانجامد. لذا استفاده از البسه ضدالکتريسيته ساکن در موارد مذکور امري است که در جهت افزايش ايمني فرد و سلامت وی بسیار تاثیر گذار است اما اینکه چرا لباسکار انتی استاتیک به این شدت در تمام دنیا مورد ارزیابی و تحقیق شده است شاید باید دلیل آن را در آمار تلفات دید که با از دست دادن جان یک انسان ویا بدتر از آن ادامه زندگی یک فرد با معلولیت ایجاد شده چه عواقبی از جمله آسیب های روانی ، اجتماعی ، اقتصادی نه تنها در خود شخص بلکه در خانواده وی نیز پدید خواهد امد .

اما روی صحبت با مدیر عاملان محترم می باشد.

مرگ و یا آسیب و ایجاد معلولیت یک نفرعلاوه برایجاد موارد ذکر شده باعث ایجاد آسیب جدی به روحیه دیگر افراد و کارکنان خواهد بود و بازدهی و راندمان کار را تا حد زیادی پایین خواهد اورد تمامی این موارد متاسفانه باعث ایجاد خلل در انجام امور خواهد شد.

اما همیشه پیشگیری بهترین نتیجه را برای همگان نشان داده است .

لباسکار یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزا ایمنی می باشد چرا که به طور کامل با بدن فرد در ارتباط و در کل مراحل انجام کار همراه وی است .

 

خصوصیات لباس آنتی استاتیک:

لباس آنتی استاتیک از تکنولوژی ترکیب رسانای الکتریکی و(الیاف مصنوعی) تولید گردیده است.

مشخصات این لباس کار، تخلیه بار الکتریکی از تمامی سطوح و اطراف بدن میباشد

نقطه قوت لباس آنتی استاتیک این است که در محیطهای دارای رطوبت بالا ، بدون مشکل میباشد. همچنین در دمای بالاتر از 120 درجه ، بخارهای متصاعد شده از این پوشاک نسبت به اسید ها، حلال های آلی،و....هیچگونه واکنش و ترکیبی انجام نخواهد داد و قابلیت استفاده و کارکرد در مدت زمان طولانی را دارا میباشد.

بدن انسان منبع تولید گرد و غبار است و لباسهای کار معمولی نمیتواند از انتشار این گرد و غبار جلوگیری نمایند،لباس آنتی استاتیک بعنوان سدی در مقابل انتشار آلودگی عمل خواهد نمود

مصرف کننده این لباس کار دارای احساس راحتی و رفاه در کار میباشد.

یکی از اصلی ترین مشخصه های الیاف رسانا، اصطکاک کمی ایجاد نموده و از نظر جذب سطحی گرد و غبار جلوگیری می نماید.

الیاف پارچه های آنتی استاتیک دارای عمر طولانی و سبک وزن میباشد و پوشنده لباس را راحت تر و فعال تر می نماید.